A A A

Od početka pandemije izazvane virusom COVID19 većina aktivnosti prebačena je u online prostor. Sastanci, direktne aktivnosti sa mladima, konferencije i obuke na najrazličitije teme održavaju se onlajn i donose izazov kako kreirati online događaje i motivisati učesnike/ce da učestvuju, kako zadržati kvalitet aktivnosti i učiniti ih što interaktivnijim i bezbednim za učesnike/ce. Tokom Regionalne konferenciji o online metodama prezentovano je 16 alata/platformi koji se mogu koristiti u te svrhe. 

Publikacija „Onlajn trening omladinskih radnika“ je praktično uputstvo za omladinske radnike/ce, sa fokusom na osmišljavanje i facilitaciju onlajn obuka. Zasnovana je na realnim primerima iz prakse.

Nacionalna asocijacija praktičara/ki omladinskog rada je u okviru projekta "Prva dekada prepoznavanja omladinskog rada" realizovala osam demonstracija onlajn platformi/metoda/alata koje/i mogu biti korišćene za realizaciju programa omladinskog rada. 

U okviru projekta „Prva dekada prepoznavanja omladinskog rada“ koji je NAPOR realizovao uz podršku Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije i Omladinskog saveza udruženja “Novi Sad omladinska prestonica Evrope  - OPENS",  organizovano je pet  onlajn seminara (vebinara) u kojima su organizacije članice NAPOR predstavile uspešne i pozitivne primere rada, pružile jasne smernice i sugestije za unapređenje prakse omladinskog rada i doprinele profesionalnom razvoju pojedinaca odgovornih za programe i rad organizacija.

Nacionalna asocijacija praktičara/ki omladinskog rada je u okviru projekta "Prva dekada prepoznavanja omladinskog rada" pokrenula serijal pod nazivom "Omladinski rad na mreži - prikaži i poveži!" u okviru koga su organizavije članice prezentovale onlajn platforme/metode/alati koje/i mogu biti korišćene/i za realizaciju programa omladinskog rada.